Pages

Pompy do brudnej wody i ścieków szarych


Pompy do ścieków szarych i wody brudnej są urządzeniami przetłaczającymi ścieki z całej kuchni, łazienki lub pralni. Zastosowanie tych urządzeń pozwala na dowolną aranżację tych pomieszczeń bez względu na położenie pionów kanalizacyjnych.

Pompa do wody brudnej - zasady wyboru

Niezawodne działanie pompy zależy od jej prawidłowego doboru. Wybierając ją warto zwrócić uwagę na poniższe kwestie:

  • ilość punktów poboru wody brudnej lub ścieków oraz ich rodzaj,
  • wymiary pompy,
  • parametry przepompowywania
  • miejsce instalacji pompy
Przy wyborze pompy do odprowadzania ścieków ważne jest również aby zwracać uwagę na producenta. Produkty renomowanych marek takich jak choćby SFA Poland dają nam gwarancję bezproblemowej i bezawaryjnej pracy urządzenia. Wśród wielu producentów pomp do ścieków SFA posiada najszersza ofertę produktową. Firma SFA od lat pracuje nad nowymi konstrukcjami mającymi na celu zapewnienie optymalnych rozwiązań dla inwestorów oraz możliwość ich doboru pod konkretną aplikację. Stworzenie nowej kuchni, łazienki, pralni czy sauny jest teraz bardzo prosta, bez kosztownych i pracochłonnych prac adaptacyjnych.


Urządzenia do zastosowań domowych

SANIDOUCHE – jest najmniejszą pompą do współpracy z prysznicem, dodatkowy wlot pozwala jeszcze na podłączenie umywalki lub bidetu. Niewielkie wymiary umożliwiają instalację bezpośrednio pod wysokim brodzikiem kabiny prysznicowej lub w małej szafce pod umywalką. Urządzenie zasilane jest 220-240V/50Hz, moc silnika 250W, IP44. Tłoczy ścieki do 4 m w pionie lub do 40 m w poziomie. Krótkie cykle pracy urządzenia wpływają na małe zużycie energii elektrycznej, a tym samym niskie koszty eksploatacji.


SANIFLOOR – jest to jedyne tego typu urządzenie na rynku pozwalające na instalację prysznica w dowolnym miejscu niezależnie od kanalizacji. SANIFLOOR jest pompą do ścieków szarych, której zadaniem jest zassanie ścieków z kratki odpływowej do pompy, a następnie przetłoczenie ich do oddalonej kanalizacji. Dzięki takiej konstrukcji istnieje możliwość wykonania kratki odpływowej w posadzce, co pozwala na dowolną aranżację przestrzeni w łazience. Urządzenie występuje w trzech opcjach. SANIFLOOR 1 wraz z kwadratową kratką ściekową do instalacji w posadzce i zabudowy płytkami, SANIFLOOR 2 z okrągłą kratką ściekową do instalacji w posadzce oraz SANIFLOR3 z kratką ściekową montowaną w brodziku. Wszystkie te systemy oparte są a tę samą pompę ssąco tłoczącą, różnią się miedzy sobą tylko rodzajem kratki ściekowej, która może być zainstalowana w odległości do 3 m od pompy. Wewnątrz kratki ściekowej znajduje się syfon wraz z systemem detekcji napływającej wody. Podczas napływania wody do kratki ściekowej następuje uruchomienie pompy, która zasysa wodę i przetłacza ją dalej do oddalonej kanalizacji. Urządzenie może przetłaczać ścieki szare do 3m w górę lub 30 m w poziomie, podobnie jak popularna pompa SANIDOUCHE. Oczywiście oba parametry są ze sobą ściśle związane tzn. im wyżej tłoczymy ścieki tym odległość tłoczenia w poziomie się zmniejsza. Sanifloor jest odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów na tego typu rozwiązanie.


SANIVITE SILENCE  - jest pompą do ścieków szarych o dużej wydajności, może pracować w długich cyklach. Jest to idealne rozwiązanie do zastosowań w małej pralni, łazience bez WC. Jest to też idealne rozwiązanie do stworzenia wyspy kuchennej w mieszkaniu lub domu, do urządzenia możemy podłączyć zlew, zmywarkę i pralkę. W takiej sytuacji nie jesteśmy ograniczenie położeniem kanalizacji, a zmiana funkcjonalności pomieszczenia jest wyjątkowo prosta. Pompa może tłoczyć ścieki do 5 m wysokości lub do 50 m w poziomie. Moc silnika to tylko 400W, klasa ochrony IP 44. Pompa wykonana jest w technologii silence to znaczy, że jej głośność pracy obniżona jest o 10dB.


SANIACCESS 4 PUMP - to pompa do łazienki, pralni lub kuchni z łatwym dostępem do części pompujacej (możliwość usunięcia zatoru) i sterującej (system załączania). Ryzyko zatkania urządzenia zostało zmniejszone dzięki rewelacyjnej nożowej technice rozdrabniania w "koszyku" z dostępem z zewnątrz, z lewej strony. Polecany szczególnie w małych pubach, niewielkich lokalach gastronomicznych - tam gdzie prostą usterkę trzeba szybko usunąć samodzielnie. Nowoczesne wzornictwo produktu SANIACCESS® 4 pasuje do każdej przestrzeni.

SANISPEED SILENCE – bardzo wydajna pompa do intensywnej pracy w dużych kuchniach i łazienkach. Odprowadza ścieki ze zlewozmywaków, zmywarek, umożliwia podłączenie pralki oraz wszystkich (z wyjątkiem WC) pozostałych urządzeń sanitarnych. Może pompować ścieki do 7m w pionie  lub do 70 m w poziomie. Maksymalna temperatura ścieków to 75°C. Moc silnika 400W, klasa ochrony IP44.


Wszystkie powyżej opisane urządzenia dają nam możliwość stworzenia nowej łazienki, kuchni, pralni w pomieszczeniach wcześniej do tego nie przystosowanych. Możemy stworzyć pralnie w piwnicy, czy kuchnie letnią, łazienkę z fitness lub adaptować pomieszczenia na poddaszu. To na co warto zwrócić uwagę to możliwość budowy wyspy kuchennej w mieszkaniu czy domu (SANIVITE, SANISPEED) oraz brodzika z kratką ściekową w posadzce.

Urządzenia do zastosowań komercyjnych

Sanicom1 – pompa  przeznaczona jest do przepompowywania ścieków szarych (bez fekaliów) i wyposażona w jeden silnik o mocy 750 W. Tłoczy ścieki na wysokość 10 m lub tłoczenie ich na odległość 100 m w poziomie. Urządzenie ma możliwość podłączenia zewnętrznego alarmu (światło, sygnalizator dźwiękowy). Ciągła praca silnika (przez czas dłuższy niż 5 minut) powoduje uaktywnienie alarmu. Urządzenie idealnie nadaje się do montażu w obiektach przemysłowych, gdzie trzeba przepompować duże ilości wody na znaczne odległości.


SANICOM 2 - pompa SANICOM 2 wyposażona jest w  dwa silniki o mocy 1500 W każdy. Tłoczy ścieki na odległość 11 m w pionie lub na 110 m w poziomie. Urządzenie ma 4 wejścia, 40 mm lub 50 mm, średnica przewodu tłocznego DN50 mm. Wydajność dwóch pomp, to ok. 340 l/min.


Wszystkie urządzenia produkowane są w fabrykach we Francji zgodnie z normą ISO 9001 AFAQ i objęte są dwuletnią gwarancją. Nad prawidłowym funkcjonowaniem produktów SFA czuwa sieć  55 autoryzowanych serwisantów rozmieszczonych na terenie całego kraju. To co najważniejsze, naprawa i konserwacja odbywa się w miejscu zamontowania urządzenia. Serwisanci dojeżdżają bezpośrednio do klienta końcowego.

Krótka instrukcja montażowa

Montaż pomp nie przysparza problemów. W sposób szybki i prosty możemy podłączyć wszystkie przybory do urządzenia. Rzeczą najważniejszą jest aby przewód tłoczny z urządzenia, którym będą tłoczone ścieki był wykonany w technologii zgrzewanej lub klejonej. Ścieki podawane są pod ciśnieniem i zastosowanie rur na uszczelkach może spowodować przecieki. Dlatego zawsze pamiętajmy o tej zasadzie. Przewody wykonywane są rurami cienkimi o średnicach 22, 25, 28, 50.

Dla Architektów i projektantów

Dla architektów i projektantów SFA proponuje pełne wsparcie techniczne. Posiadamy programy doboru urządzeń oraz nakładki 2D i 3D CAD co w znacznie upraszcza pracę. Dla architektów ważne jest to, że nie są ograniczeni niczym przy projektowaniu nowych pomieszczeń czy adaptacji już istniejących. Bez względu na położenie pionów kanalizacyjnych istnieje możliwość dowolnej aranżacji przestrzeni i to jest bardzo ważne. Ograniczeni są tylko swoją wyobraźnią.


Na stronie internetowej www.sfapoland.pl znajdziecie Państwo wszystkie informacje o produktach, moduł e-learningu (szkoleniowe filmy video). Dostępne są również darmowe aplikacje na smartfony i tablety (Android, IOS).

1 komentarz:

  1. Takie pompy na pewno można od https://www.drial.pl wynająć, nie trzeba kupować od razu. Firma ma swoje oddziały w różnych miastach w Polsce, na stronę w tym celu odsyłam. Zobaczycie sobie. Współpracują z mniejszymi i większymi firmami, realizują projekty kompleksowo, zapewniają fachowe doradztwo w doborze sprzętu. Takie pompy są rzeczywiście często potrzebne, zwłaszcza na budowach.

    OdpowiedzUsuń