Pages

Światowy Dzień Hydraulika


Co 7 mieszkaniec globu żyje w slumsach. Rozrastające się w bardzo szybkim tempie miasta nie nadążają z budową podstawowej infrastruktury, w tym wodociągów i kanalizacji. Powoduje to problemy nie tylko dla ludzi i ich zdrowia, ale i dla środowiska.

Według Światowej Organizacji Zdrowia ok. 1,1 miliarda ludzi nie ma dostępu do czystej wody, 2,6 miliarda ludzi nie ma możliwości skorzystania z podstawowych warunków sanitarnych, a 3,1 miliona dzieci umiera każdego roku z powodu chorób związanych z zanieczyszczoną wodą.

W związku z tymi zatrważającymi statystykami w 1990 roku Światowa Rada Sanitarna razem ze Światową Organizacją Zdrowia stworzyła Światowy Dzień Hydraulika obchodzony 11 marca każdego roku, w celu podkreślenia jak dużą rolę ogrywa w dzisiejszym świecie zapewnienie poprawnych warunków sanitarnych.Od kilku lat, firma SFA - światowy lider w branży pomp i pomporozdrabniaczy, angażuje znaczne środki w celu poprawy warunków sanitarnych na świecie. SFA organizuje i uczestniczy w szkoleniach z zakresu edukacji i zwiększenia świadomości wśród rodziców i dzieci o znaczeniu higieny i poprawnych warunkach sanitarnych.

W 2015 roku współfinansowaliśmy projektowanie i budowę sieci wodociągowej w miejscowości Diam-Diam w Senegalu. Dzięki temu ponad 4000 mieszkańców uzyskało dostęp do czystej wody i znacząco polepszyło swoje warunki sanitarne. Tego samego roku zaangażowaliśmy się w budowę toalet w szkołach i domach w Kambodży w prowincji Chhnang. Ponad 100.000 osób mieszka na "pływającej wsi" na jeziorze Tonle Sap, jednym z największych słodkowodnych jezior w Azji Południowo-Wschodniej. Mieszkańcy wioski nie mieli do tej pory zapewnionych choćby minimalnych warunków sanitarnych, dlatego wszystkie swoje potrzeby załatwiali do jeziora, z którego czerpali wodę do gotowania i mycia. W związku z tym naturalne stały się problemy zdrowotne wśród mieszkańców. Cholera i zapalenie wątroby prowadziły do śmierci co 7 dziecka w wieku poniżej 5 lat.SFA zapewniła nowy system uzdatniania wody w szkołach znajdujących się w wiosce. We współpracy z firmą Wetlands Works zaprojektowaliśmy specjalny ekosystem składający się z mikroorganizmów i roślin oczyszczających wodę z 99,99% bakterii kałowych. Dzięki szkoleniom, zwiększaliśmy świadomość wśród mieszkańców i dzieci o dbaniu o higienę i konieczność oczyszczania wody.


1 komentarz:

  1. I just like the valuable info you supply in your articles. I will bookmark your blog and test once more right here regularly. I am rather sure I'll be told plenty of new stuff proper here! Best of luck for the next! gmail log in

    OdpowiedzUsuń