Pages

ODPOMPOWYWANIE WODY I ŚCIEKÓW Z OBIEKTÓW KOMERCYJNYCHAdaptacje budynku do zupełnie nowych funkcji może nastręczać problemów. Jednym z nich jest umieszczenie kuchni w nowym miejscu, w którym brakuje pionów kanalizacyjnych.

Wiele osób chcących stworzyć własny bar czy restaurację staje przed problemem rozmieszczenia pomieszczeń sanitarnych w istniejącym budynku. Bardzo często zdarza się że instalacja kuchni lub łazienki w żądanym miejscu jest utrudniona lub nawet niemożliwa ze względu na usytuowanie pionów kanalizacyjnych. W takich wypadkach często zagląda nam w oczy widmo kosztownego i czasochłonnego remontu i przeprojektowania kanalizacji na nowo. Jednak na szczęście nie jest to jedyne wyjście.

Z pomocą przychodzą specjalne pompy do tłoczenia wody i ścieków szarych. Umożliwiają one przetłaczanie wody i ścieków szarych z różnych przyborów (zlew, umywalka, zmywarka, pralka, prysznic) do oddalonych pionów kanalizacyjnych. Zasada działania takiego urządzenia jest niezwykle prosta. Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu wody w zbiorniku, załącza się pompa, która wypompowuje ścieki do wykonanej instalacji. Ścieki są usuwane ze zbiornika, natomiast sama pompa wyłącza się gdy ich poziom w zbiorniku zostanie obniżony do minimum. Parametry tłoczenia uzależnione są od rodzaju i mocy urządzenia i mogą dochodzić nawet do 110 m w poziomie i 11 m w pionie. Montaż pomp nie przysparza problemów. W sposób szybki i prosty możemy podłączyć wszystkie przybory do urządzenia. Rzeczą najważniejszą jest aby przewód tłoczny z urządzenia, którym będą tłoczone ścieki był wykonany w technologii zgrzewanej lub klejonej. Ścieki podawane są pod ciśnieniem i zastosowanie rur na uszczelkach może spowodować przecieki. Dlatego zawsze pamiętajmy o tej zasadzie. Przewody wykonywane są rurami cienkimi o średnicach 40 i 50 mm.

Jaką pompę wybrać?

Wybierając pompę musimy zadać sobie pytanie jakie i ile przyborów chcemy do niej podłączyć. W małej kuchni i kawiarni bardzo dobrze sprawdzi się pompa SANISPEED. Jest to bardzo wydajna pompa przeznaczona do intensywnej pracy. Odprowadza ścieki ze zlewozmywaków, umywalek i umożliwia podłączenie wszystkich (z wyjątkiem WC) pozostałych urządzeń sanitarnych. Może pompować ścieki do 7 m w pionie  lub do 70 m w poziomie. Maksymalna temperatura ścieków to 75°C dlatego też doskonale się sprawdzi przy podłączeniu zmywarki lub pralki. Moc silnika 400W, klasa ochrony IP44.


Dla bardziej wymagających osób przeznaczone są pompy o wyższej mocy, dzięki którym można obsłużyć kompletną kuchnię w dużej restauracji, barze lub pubie. Przykładem takiego urządzenia jestSANICOM 1. Jest to pompa  przeznaczona jest do przepompowywania ścieków szarych (bez fekaliów) i wyposażona w jeden silnik o mocy 750 W. Tłoczy ścieki na wysokość 10 m lub na odległość 100 m w poziomie. Urządzenie ma możliwość podłączenia zewnętrznego alarmu informującego o każdym nieprawidłowym działaniu. Pompa idealnie nadaje się do montażu w restauracjach i pubach, gdzie trzeba przepompować duże ilości wody na znaczne odległości.


Osoby, które nie uznają kompromisów ucieszy fakt, że na rynku obecna jest pompa z podwójnym silnikiem SANICOM 2. Wyposażona jest w dwie pompy o mocy 1500 W każda. Tłoczy ścieki na odległość 11 m w pionie lub na 110 m w poziomie. Bardzo wysoka wydajność na poziomie ok. 340 l/min pozwala znaleźć jej zastosowanie w dużych kuchniach restauracyjnych, barach, oraz pubach. Odporność na wysokie temperatury rzędu 90°C sprawia, że SANICOM 2 świetnie sprawdzi się także w małych i średnich pralniach.


Więcej informacji na temat pomp i pozostałych urządzeń znajdziecie na naszej stronie internetowej www.sfapoland.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz