Pages

Odprowadzenie skroplin z klimatyzacji


Wszyscy wiemy jak wiele problemów mogą sprawiać skropliny powstałe w wyniku pracy klimatyzatora, zwłaszcza jeżeli temperatura na zewnątrz jest wysoka, a miejsce montażu urządzenia jest oddalone od pionów kanalizacyjnych. W przypadku braku możliwości odprowadzenia skroplin do istniejącej kanalizacji pozostaje nam odprowadzenie ich poza budynek na zewnątrz. Co jednak w sytuacjach gdy i takiej możliwości nie mamy, ze względu na usytuowanie klimatyzatora lub pomieszczenia w którym się on znajduje? Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie specjalnych pompek dedykowanych do tej kategorii urządzeń.

SFA proponuje trzy rodzaje produktów do współpracy z klimatyzatorami typu SPLIT. Różnią się one przede wszystkim sposobem instalacji. Pozwala to na dobranie optymalnego rozwiązania w zależności od rodzaju klimatyzatora oraz miejsca jego instalacji.

Sanicondens CLIM MINI to mała pompka o mocy 22 W. Zasilana 220-240V/50Hz. Jest wykonana w klasie ochrony IP20. Chroni przed zawilgoceniem pomieszczenia i stosowana jest tam, gdzie nie ma możliwości odprowadzenia skroplin grawitacyjnie lub muszą być one przetłoczone w pionie lub poziomie. Pompka przetłacza skropliny na maksymalna wysokość 6 m (przy odległości tłoczenia w poziomie = 0m) lub 60m w poziomie (wysokość podnoszenia = 0m) cienką rurką elastyczną o średnicy 8 mm. Oczywiście oba te parametry są ze sobą ściśle związane, to znaczy im wyższa wysokość tłoczenia skroplin tym odległość tłoczenia w poziomie się zmniejsza. W zestawie znajduje się moduł pompowy oraz moduł sterujący. Pompka załącza się automatycznie poprzez pływak w momencie pojawienia się skroplin z tacy ociekowej klimatyzatora. Urządzenie montowane jest wewnątrz obudowy klimatyzatora. Jego maksymalna wydajność to 15l/h.



Sanicondens CLIM PACK to urządzenie SANICONDENS CLIM MINI zaopatrzone dodatkowo w listwę montażową do instalacji pompki poza klimatyzatorem. Pozwala ono na odprowadzanie skroplin w przypadku klimatyzatorów, które ze względu na swoją konstrukcję uniemożliwiają montaż pompki bezpośrednio w obudowie.



Sanicondens CLIM DECO to pompka ze zintegrowanymi modułami sterującym oraz pompowym. Moc silnika 16W. Zasilana 220-240V/50Hz. Występuje w klasie ochrony IP24. Całość znajduje się w jednym elemencie montowanym bezpośrednio pod klimatyzatorem. Niewielkie wymiary oraz nowoczesne wzornictwo tworzą wrażenie pełnej integralności z klimatyzatorem. Jego wydajność to 12l/h a maks. wys. tłoczenia to 6m lub 60m w poziomie. Podobnie jak we wcześniejszych modelach parametry te są ze sobą ściśle związane.



W jaki sposób zamontować pompkę do odprowadzania skroplin
Podczas instalacji pompek do klimatyzatorów typu SANICONDENS CLIM MINI i CLIM PACK składających się z dwóch modułów należy pamiętać aby moduł załączający był zamontowany w poziomie.




Magnes pływaka  musi być bezwzględnie skierowany ku górze.

W celu zapewnienia prawidłowej pracy pompki instalacja musi zostać odpowietrzona. Należy usunąć powietrze z przewodu tłocznego podczas pierwszego uruchomienia.
Należy unikać sytuacji w których długość przewodu tłocznego prowadzonego  w poziomie, jest krótsza niż długość przewodu tłocznego w dół. Taka sytuacja może doprowadzić do zapowietrzenia się przewodu tłocznego.
Brak odpowietrzenia instalacji może doprowadzić do pracy pompki na sucho i powodować jej przegranie, a w konsekwencji jej uszkodzenie.

Wszystkie urządzenia produkowane są w fabrykach na terenie Francji, co gwarantuje najwyższą jakość potwierdzoną przez ISO 9001 AFAQ i objęte są dwuletnią gwarancją.

Więcej informacji na temat produktów i możliwości zastosowań znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.sfapoland.pl.

7 komentarzy:

 1. Ciekawie opisane. Czekam na jeszcze więcej.

  OdpowiedzUsuń
 2. O wiele lepiej moim zdaniem jest zainwestować w normalny, porządny klimatyzator. Na przykład ta firma http://artis-group.pl/sprzedaz zajmuje się ich sprzedażą i montażem, a są to na prawdę wysokiej jakości klimatyzatory, które na pewno zapewnią wam komfort podczas upałów

  OdpowiedzUsuń
 3. U siebie nie miałem w domu nigdy tego problemu. Jak widać na ogromne znaczenie i to jaki sprzęt masz zamontowany i kto Ci go montuje. Firmę https://klimatyzuj.pl/ mogę szczerze polecić. Zajmują się montażem klimatyzacji i wentylacji zarówno obiektach komercyjnych jak i domach prywatnych. Najczęściej montują klimatyzatory marki Gree. Warto umówić się na bezpłatną konsultację.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawie to zosatło opisane.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuje za wyjaśnienie, właśnie planuję założyć klimatyzator w domu

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedy już decydujemy się na posiadanie klimatyzacji w naszych wnętrzach to na pewno również musimy co nieco wiedzieć komu takie prace zlecić. Od siebie ja zachęcam do kontaktu z firmą https://klimatyzacja-poznan.pl/ gdyż oni również i u mnie zakładali klimatyzację w domu.

  OdpowiedzUsuń
 7. A co sądzicie o klimatyzacji kanałowej? Czy Waszym zdaniem jest to odpowiednie rozwiązanie, jeśli chcemy montować klimatyzację w domu? Ofertę takiej klimatyzacji widziałem na stronie https://klimasoft.pl/produkty/klimatyzacja/kanalowe/14/ i sprawdzam właśnie szczegóły montażu, Czy do każdego budynku taki rodzaj klimatyzacji pasuje?

  OdpowiedzUsuń